Getting involved (Lietuviškai)

Biologiškai, mutualism yra bendradarbiavimas tarp dviejų organizmų su tarpusavio nauda. Šitas principas taikomas inicijuoti ir motyvuoti Arch bendruomenės narius, norinčius prisidėti ir padėti jų mėgstamos GNU/Linux distribucijos. Toks prisidėjimas naudingas ne tik bendruomenės nariui, bet ir kitiems draugams Archeriams kaip ir visiems nemokamos ir atviros programinės įrangos fanams.

Contents

Forumai

Vienas iš lengvesnių būdų prisidėti yra dalyvauti tiek oficialiame Arch Linux forume, tiek Lietuviškame Arch Linux forume. Prašome perskaityti Forum Etiquette (Lietuviškai) pirmiausiai, o tik paskui laisvai skleisti savo idėjas, suteikti pagalbą naujiems vartotojams ar aplamai prisidėti prie bendruomenės. Naudokite forumo ypatybę Pranešti (kiekvieno forumo pranešimo apatinėje, dešinėje pusėje) pranešti forumo komandą apie piktnaudžiavimą.

Wiki

ArchWiki (Lietuviškai) yra bendruomeninis dokumentacijos procesas. Jeigu Jūs jaučiatės tinkami redaguoti wiki puslapius, prašome peržiūrėti ar galite įgyvendinti kažkokius tikslus.

Dideliam darbe svarbiausia yra profesionaliai ir lengvai pasiekti wiki, papildomi vadovai, dokumentai, kt. yra nepageidaujami. Tai yra tikais bendruomenės nuopelnas, bet wiki palaikymas visada bus labai didelė ir nedėkinga užduotis. Jeigu Jūs paimsite kažkokią užduoti spręsti rimtai, formali wiki palaikytojo pozicija yra būtina. Tai duoda darbui tikslą ir pripažinimą.

 1. Žymėkite straipsnius su reikiamais straipsnių būsenos šablonais (e.g. {{Deletion}}, {{Out of date}}, {{Translateme}}, etc.)
 2. Pridėkite turinį prie neužbaigtų ir plėskite nepilnai ar nykiai parašytus straipsnius.
 3. Sumažinkite ir sujunkite dubliuojančius puslapius.
 4. Mažinkite kategorijų skaičių. Peržiūrėkite wiki ar yra panašios kategorijos, kurias galima būtų sujungti; gerinkite wiki navigaciją.
 5. Kategorizuokite puslapius.
 6. Pridėkite straipsnio santraukos laukus kiekvienam straipsniui.
 7. Atnaujinkite DUK su atsakytais klausimais iš forumo ar pašalinkite pasenusius klausimus.
 8. Taisykite kalbines, gramatines, kalbos klaidas ir stilių.
  • Išimkite pašalines nuorodas ar turinį; tekstas turi būti trumpas, griežtas ir įskaitomas.
  • Išimkite asmeninius pasisakymus ("Man patinka", "Mano kompiuteris"). Tai palaiko profesionalų toną.
  • Įsitikinkite, kad visi puslapiai yra panašaus stiliaus ir išdėstymo.

Kiti naudingi puslapiai švarai palaikyti:

Klaidos

Atidaryti (arba uždaryti) klaidos pranešimus Arch Linux klaidų seklyje yra vienas iš būdų padėti bendruomenei. Tačiau, neefektingas klaidų seklio naudojimas gali palaužti produktyvumą, vietoj to, kad būti naudingu. Šitas straipsnis padės kiekvienam kaip teisingai informuoti bendruomenę apie klaidą ir kaip aplamai gaudyti klaidas.

Žiūrėkite taip pat: Klaidų gaudymo diena

AUR

Arch vartotojų saugykla yra bendruomenės valdoma PKGBUILD skriptų saugykla Arch vartotojams. Paketai AUR're yra statomi pasitelkiant į pagalbą PKGBUILD skriptus, kurie nėra pusiau sukompiliuoti binariniai paketai iš oficialios saugyklos. AUR buvo sukurtas organizuoti ir dalintis naujais paketais iš bendruomenės, taip pagreitinant populiarų paketų įtraukimą į [community] saugyklą.

Bendruomenės projektai

Arch turi gyvybiškai svarbią ir aktyvią bendruomenę, kuri susideda iš programuotojų ir padedančių projektų. Jeigu jūs turite projektą, kurį norite įtraukti, tai yra pati tinkamiausia vieta. Įkelkite nuorodą į savo projektą, projekto pradžios datą ir trumpą (vieno ar dviejų sakinių) projekto apibūdinimą.

Note: Visi toliau išvardinti projektai yra palaikomi bendruomenės. Joks projektas nėra pažymėtas """oficialiu""" Arch projektu.


Paremtos Arch distribucijos

Kitos distribucijos, paremos Arch Linux

AUR padėjėjai

Pagalbinės AUR priemonės galutiniam vartotojui

Pacman GUI aplinkos

Grafinės pacman aplinkos

Kita

Projektai, kurie netelpa į egzistuojančias kategorijas

Trečios šalies paketų saugykla ir forumas profesionaliems Arch Linux melomanams
Projektas, skirtas dirbti Arch sistemai su GNU/Hurd.
Populiarių žaidimų kolekcija, kuri įtraukiama į [unsupported], tam kad išsaugoti archeriams kompiliavimo laiką. Jie taip pat užsiima sulaužytų žaidimų lopymų, kurie kitaip nebūtų kompiliuojami.
@archlinux.us laiškai, paremti Gmail.
Arch Linux Blogai
Mobilus priėjimas prie @archlinux.us elektroninių laiškų
Google Earth Arch vartotojų žemėlapis
Humoristinių citatų iš #archlinux kolekcija
Darome Arch naudinga serveryje
Naudingi skriptai, modifikacijos ir patarimai
namcap yra Arch Linux įrankis, kuris automatiškai suranda PKGBUILD dažniausiai pasitaikančias klaidas. Šitas tinklapis yra automatiškai generuojamas po namcap įrankio paleidimo core, extra ir community saugyklų medį.
OS paketų tvarkymas X su pacman
ALPM paketas ir PKGBUILD analizatorius Python kalba
Xyne prisidėjimas prie Arch Linux bendruomenės

Kaip programuotojas..

Šitas įrašas yra paremtas šia tema Arch forume

Pirma, įsiminkite, kad pagrindinė jūsų darbo prie Arch motyvacija yra teikti pagalbą bendruomenei, o ne tiesiog būti "Arch programuotoju". Antra, jūs taip pat esate bendruomenės dalis; teikti pagalba kitiems, reiškia teikti pagalba ir sau.

Ką aš galiu padaryti

Čia yra sąrašas, be jokios svarbumo tvarkos, kuriame yra išvardyti punktai, kaip galite būti naudingas bendruomenei:

 • Pastatykite savo pagarbą teikdami pagalbą kitiems, kur tik tai įmanoma
 • Atsakinėkite į klausimus forume, IRC ir elektroniniu paštu
 • Prisijunkite prie Trusted Users užsitarnaudami teisę prisijungti prie paketų kūrimo taip parodydami savo įgūdžius
 • Skelbkite paketus AUR'e
 • Prisijunkite prie kokio nors atšakinio projekto, kuris kada nors gal bus įtraukas į Arch, arba pradėkite savo
 • Dirbkite prie pacman, makepkg, initscripts ar kitokio pradinio kodo ir skelbkite savo lopus į klaidų seklį
 • Peržiūrėkite klaidų seklį ir taisykite klaidas
 • Ieškokite ir skelbkite aptiktas klaidas
 • Taisykite wiki klaidas, sukurkite naujus puslapius, tvarkykite esamus puslapius, ir įsitikinkite, kad viskas yra nepasenę
 • Skelbkite savo vertimus

Kaip aš galėčiau tapti Arch programuotoju?

Dažniausiai, nauji programuotojai yra parenkami iš jau esamų darbuotojų aplinkos. Kaikada esami programuotojai paskelbia kažkokią poziciją, į kurią galima pretenduoti, bet dažniausiai jie pakviečia ką nors iš savo pažįstamu, kurie tikrai bus geri toje srityje ir lengvai įsilies į komandą. Arch prisidėjimo portfelio turėjimas labai palengviną įsiliejimą į komandą.

Kaip menininkas..

Jauskitės laisvai dalindamiesi darbastaliais, ekrano užsklandom, spalvų paletėmis, valdikliais, temom, ir kt. su bendruomenė forume.

Taip pat žiūrėkite: https://www.archlinux.org/art/